Zatrzymany 45-latek za przywłaszczenie portfela usłyszał łącznie 4 zarzuty.

Mundurowi z Pelplina zatrzymali mężczyznę, który znalazł i przywłaszczył zgubiony portfel z zawartością dokumentów i niemal 3 tysiącami złotych.

45-latek usłyszał również zarzuty dotyczące kierowania gróźb pozbawienia życia, znieważenia i uszkodzenia ciała. Dodatkowo odpowie za kierowanie fordem wbrew dożywotniemu zakazowi prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Do policjantów z Komisariatu Policji w Pelplinie zgłosił się 49-latek, któremu wypadł portfel na jednym z parkingów w mieście, a gdy się wrócił, jego zguby już nie było. Mężczyzna poinformował funkcjonariuszy, że w portfelu oprócz dokumentów miał blisko 3 tysiące złotych. Pracujący nad sprawą policjanci ustalili osobę, która widziała moment, kiedy 49-latkowi wypadł portfel z kieszeni. Wówczas wytypowany 45-latek poczekał, aż właściciel odjedzie, a następnie zabrał jego zgubę. Funkcjonariusze zatrzymali sprawcę przywłaszczenia mienia w miejscu jego zamieszkania. W wyniku szeroko podjętych działań, na podstawie zebranego materiału dowodowego śledczy przedstawił 45-latkowi 3 inne zarzuty. Mężczyzny odpowie nie tylko za przywłaszczenie dokumentów i gotówki, ale także za kierowanie gróźb pozbawienia życia, znieważenie i uszkodzenie ciała. Dodatkowo mieszkaniec Pelplina usłyszał zarzut kierowania fordem pomimo tego, że sąd orzekł wobec niego dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.