“Zatrzymaliśmy kolejną dużą grupę nielegalnych imigrantów z Iraku”. Rząd zdecydował o budowie muru na granicy z Białorusią

Rząd przyjął projekt ustawy o budowie zabezpieczenia granicy Polski z Białorusią. Ma to być wysoka i solidna zapora, wyposażona w system monitoringu, a także czujniki ruchu. Straż graniczna mówi wprost, że po stronie białoruskiej jest wielu migrantów, dlatego zakładają czarne scenariusze – czyli ich masowy napływ do Polski.

– Kolejna, bardzo duża liczba, bo to jest ponad 600 osób. Zatrzymaliśmy kolejną dużą grupę nielegalnych imigrantów, to obywatele Iraku, i tak, jak ostatnie też dni pokazują, te statystyki ostatnio nie są optymistyczne, my zakładamy czarne scenariusze też. Wiemy i od cudzoziemców, że po tamtej stronie białoruskiej może być bardzo dużo nielegalnych imigrantów, cudzoziemców, którzy będą się próbowali przedostać przez granicę lub zostaną celowo wypchnięci przez stronę białoruską, bo też do takich zdarzeń dochodzi – informowała ppor. Anna Michalska, rzeczniczka Straży Granicznej.