Zakończyła się kontrola nowego odcinka metra. Dwie nowe stacje już otwarte

Nadzór budowlany wydał pozytywne opinie po kontroli na stacjach metra Ulrychów i Bemowo oraz w tunelu pomiędzy nimi. W urzędzie wojewody mazowieckiego trwa przygotowywanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie nowego odcinka drugiej linii.

Na czwartek ratusz zaprosił media na konferencję prasową dotyczącą otwarcia nowego odcinka drugiej linii metra. Około godziny 15.30 na antresoli stacji Bemowo pojawili się między innymi prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski i unijna komisarz ds. spójności i reform Elisa Ferreira. – Bemowo to dziewiąta dzielnica, do której dotarło metro. To dwie stacje Bemowo i Ulrychów, które dziś będziemy mogli zobaczyć. Dosłownie w momencie, kiedy prowadzimy tę konferencję, czekamy na ostatnie podpisy i ostatnie pieczątki pod pozwoleniem na użytkowanie. Podziękowania dla pana wojewody, że ten proces udało się przyspieszyć – powiedział Trzaskowski.

Jak dodał, ma nadzieję na to, że jeszcze w czwartek nowym odcinkiem metra będą mogli pojechać pasażerowie.

Pół godziny po rozpoczęciu konferencji prasowej prezydent Trzaskowski ogłosił, że waśnie dostał sygnał z Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego o wydaniu pozwolenia na użytkowanie. – Jak w dobrym filmie, synchron idealny. Minutę temu właśnie się okazało, że mamy wszystkie pieczątki i pozwolenia, także normalnie będziemy mogli otworzyć stację – powiedział prezydent.

Około 16.25 nowe stacje zostały otwarte.