Zajeżdżał innym drogę i zablokował ruch. “W alkomacie zabrakło skali”

Ponad cztery promile alkoholu w wydychanym powietrzu miał 22-latek zatrzymany przez kierowców w alei Włókniarzy w Łodzi. Jak informuje policja, mężczyzna zajeżdżał innym drogę i zablokował ruch. – I tutaj zdziwienie policjantów, którzy dokonali badania stanu trzeźwości mężczyzny. W alkomacie zabrakło skali – przekazuje rzeczniczka łódzkiej drogówki.

– 22-latek, poruszając się aleją Włókniarzy, zajeżdżał drogę innym kierowcom, przejeżdżał wszystkie pasy ruchu i zablokował jezdnię. W związku z tym kierowcy wybiegli ze swoich aut, zatrzymali mężczyznę i poczuli od niego silną woń alkoholu – relacjonuje mł. asp. Jadwiga Czyż z łódzkiej drogówki.

Dodaje, że mężczyzna nie był w stanie wyjść z samochodu o własnych siłach. – I tutaj zdziwienie policjantów, którzy dokonali badania stanu trzeźwości. W alkomacie zabrakło skali. Jak się później okazało, mężczyzna miał ponad cztery promile alkoholu w wydychanym powietrzu – przekazuje policjantka.

22-latek został zatrzymany, po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty. Policjanci zabrali mu prawo jazdy.