Wystawa zniszczonych rosyjskich pojazdów pancernych pojawi się w Warszawie

Wystawę “Niezwyciężona armia” zapowiedział w poniedziałek szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk. Ma pojawić się pod koniec czerwca na placu Zamkowym w Warszawie.

 

O szczegóły wystawy zapytała na konferencji prasowej na przejściu granicznym Korczowa-Krakowiec, reporterka TVN24 Aleksandra Kural.


– W ramach porozumienia z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów a Ministerstwem Obrony Ukrainy przygotowaliśmy wystawę “Niezwyciężona armia”, czyli pokazujemy okropieństwa, których dopuszcza się armia rosyjska na Ukrainie z jednej strony. A z drugiej strony pokazujemy bohaterską obronę Sił Zbrojnych Ukrainy i też efekty tych walk, czyli zniszczony sprzęt – opisał Dworczyk. I zapowiedział: – Ta wystawa pod koniec tego miesiąca zostanie odsłonięta na placu Zamkowym w Warszawie i potem mam nadzieję, trafi również do innych miast.


Wcześniej, w niedzielę minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow potwierdzał, że w Warszawie zostanie otwarta wystawa zniszczonych, spalonych rosyjskich pojazdów pancernych. Następnie ma być ona prezentowana także w Madrycie czy Lizbonie – zapewniał minister.