Wypadek polskiego autokaru w Chorwacji. Nie żyje 12 osób, trwa akcja ratunkowa (Aktualizacja)

Na autostradzie A4 w Chorwacji w kierunku Zagrzebia doszło do wypadku autokaru z Polski. Według wstępnych informacji zginęło 11 osób. Trwa akcja służb.

Do wypadku doszło w godzinach porannych w Varazdin na autostradzie A4 w kierunku Zagrzebia. Informację potwierdziło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Chorwacji, które przekazało, że zginęło 11 osób. Wszystkie ofiary to obywatele Polski. Dane potwierdziło także polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych dodając, że rannych jest także 34 pozostałych pasażerów.

Autobus ma warszawskie rejestracje. Jak przekazał rzecznik MSZ, Łukasz Jasina, „była to zorganizowana wycieczka, niekoniecznie o celu turystycznym”. W późniejszej wypowiedzi premier Morawiecki wskazał, że była to pielgrzymka do Medjugorie.

Na miejsce zdarzenia poza służbami, które prowadzą akcję ratunkową przyjechały także chorwackie władze.

AKTUALIZACJA (10:36):

Liczba ofiar wzrosła do 12 – zmarła osoba reanimowana w szpitalu w Zagrzebiu. 

Jak podają lokalne media, pięć z rannych osób jest w stanie ciężkim.

AKTUALIZACJA (10:51):

MSZ: ambasada RP w Zagrzebiu uruchomiła infolinię + 385 148 99 414, pod którą członkowie rodzin ofiar wypadku autokaru w Chorwacji mogą uzyskać informacje.

AKTUALIZACJA

Do wypadku doszło około godziny 5.40 na 62 kilometrze autostrady A4 w kierunku Zagrzebia między miejscowościami Jarek Bisaszki i Podvorec.

– Autobus zjechał z drogi i wpadł do rowu przy autostradzie – przekazał rzecznik chorwackiej policji Marko Muric.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Chorwacji poinformowało, że zginęło 11 osób. Później pojawiła się informacja o 12. ofierze śmiertelnej wypadku, która zmarła w szpitalu.