Wyciek amoniaku w Koszalinie: są poszkodowani

W poniedziałek przed godziną 10:00 w jednym z zakładów produkcyjnych w Koszalinie, w województwie zachodniopomorskim, doszło do poważnego incydentu – wycieku amoniaku. Sytuacja wywołała alarm i natychmiastową ewakuację pracowników.

 

Straż pożarna, która natychmiast zareagowała na zgłoszenie, poinformowała, że wyciek amoniaku ograniczył się do hali produkcyjnej. Dzięki sprawnym działaniom służb ratowniczych, wyciek został szybko zlokalizowany i uszczelniony, co zapobiegło jego dalszemu rozprzestrzenianiu się.

Z zakładu ewakuowano ponad 300 osób. Kilka z nich, w wyniku kontaktu z toksyczną substancją, poczuło się źle. Cztery osoby wymagały interwencji medycznej i zostały zaopatrzone przez zespół ratownictwa medycznego.

Obecnie nie ma informacji o ich stanie zdrowia, ale wszystkie zostały przewiezione do szpitala na dalsze badania i obserwację.

Rzecznik Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie, mł. bryg. Tomasz Kubiak, potwierdził, że sytuacja jest pod kontrolą, a wyciek został skutecznie uszczelniony. Dodał również, że trwają prace mające na celu ustalenie przyczyn incydentu oraz zapobieżenie podobnym sytuacjom w przyszłości.