Wielkopolsce zajętych ponad 1,1 tys. z 1,6 tys. łóżek covidowych

W Wielkopolsce zajętych jest ponad 1,1 tys. z 1,6 tys. łóżek covidowych – poinformowały w środę służby wojewody. W stolicy regionu trwają przygotowania do uruchomienia szpitala tymczasowego na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Służby wojewody podały w środę, że obecnie liczba łóżek covidowych w regionie wynosi 1608. Zajętych jest 1137 z nich. Dla pacjentów z COVID-19 przygotowano 190 stanowisk respiratorowych; zajętych jest 68 z nich.

Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu poinformował, że trwają przygotowania do uruchomienia szpitala tymczasowego na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Zgodnie z założeniami tymczasowy szpital ma docelowo pomieścić około 500 łóżek oraz dodatkowych ponad 40 łóżek respiratorowych.

Biuro prasowe urzędu wojewódzkiego podało w środę, że wyniki badań laboratoryjnych potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 2885 osób w regionie. Od początku pandemii w województwie wielkopolskim stwierdzono 27,5 tys. zakażeń. Zmarły 544 osoby.(PAP)