Wieczorne strzały w Radomsku. Pięć osób zatrzymanych

W centrum Radomska (woj. łódzkie) padły strzały. Dwie osoby z ranami postrzałowymi trafiły do szpitala. Trzeci z poszkodowanych – jak przekazywała rzeczniczka radomszczańskiej policji – został uderzony “jakimś narzędziem”. W niedzielę policja poinformowała, że pięć osób zostało zatrzymanych w sprawie. Podczas przeszukań znaleziono m.in. broń palną.

Do zdarzenia doszło w sobotę przed godziną 19 na ulicy Przedborskiej w Radomsku. – Z dotychczasowych ustaleń wynika, że wieczorem grupa kilku mężczyzn podjechała samochodem w rejon ulicy Przedborskiej w Radomsku, gdzie doszło do bójki pomiędzy nimi a dwójką innych mężczyzn. Dwie osoby zostały ranne w wyniku strzałów z broni palnej. Przebywają w szpitalu – informuje Joanna Kącka z łódzkiej policji.

W sprawie zatrzymano pięć osób. Jak informuje policja, to mieszkańcy Radomska w wieku od 20 do 42 lat. Wszyscy byli wcześniej znani mundurowym. – Najprawdopodobniej dzisiaj będą przesłuchiwani – przekazała Kącka w niedzielę.

Wydarzenia z Radomska śledczy wstępnie zakwalifikowali jako bójkę z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Zatrzymanym grozi do ośmiu lat pozbawienia wolności.