W USK podano pacjentom drugą dawkę szczepionki

42 pacjentów przyjęło z grupy zero w niedzielę w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu drugą dawkę szczepionki przeciwko Covid-19. Ten największy szpital w regionie w przyszłym tygodniu będzie szczepił pensjonariuszy DPS-ów oraz osoby, które otrzymały wcześnie pierwszą dawkę szczepionki.

Rzeczniczka Uniwersyteckiego Szpital Klinicznego we Wrocławiu Monika Kowalska powiedziała PAP, że w niedzielę drugą dawkę szczepionki podano 42 osobom. „W kolejnych dniach drugą dawkę przyjmie następne 100 osób” – powiedziała Kowalska.

 

Dodała, że w najbliższym tygodniu szczepione będą w USK tylko osoby, które otrzymały wcześniej pierwszą dawkę oraz podopieczni domów pomocy społecznej. „Na prośbę Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Agencji Rezerw Materiałowych przekładamy natomiast na inny termin szczepienia osób z tzw. grupy zero, które miały przyjąć pierwszą dawkę” – dodał rzeczniczka.

 

Zmiany w planie szczepień w USK związane są z tymczasowym zmniejszeniem przez firmę Pfizer dostaw preparatu do Unii Europejskiej.

 

W USK, który jest największym szpitalem na Dolnym Śląsku, do tej pory pierwszą dawkę szczepionki przyjęło ponad 13 tys. pacjentów z grupy zero.

 

Kowalska wskazała, że szpital w poniedziałek oczekuje na informacje dotyczące dostępności szczepionek, co – jak podkreśliła – pozwoli złożyć zamówienie na preparat i zaplanować dalszy plan szczepień. 

 

autor: Piotr Doczekalski