W środę we Wrocławiu ruszy rekrutacja do przedszkoli

W środę rozpocznie się rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych we Wrocławiu. W tym roku cały proces można przejść online; wrocławski magistrat zapowiedział utworzenie dodatkowych tysiąca miejsc w przedszkolach.

Dyrektor departamentu edukacji w Urzędzie Miejskim we Wrocławiu Jarosław Delewski, podkreślił, że nowością w tegorocznej rekrutacji jest możliwość przejścia całego procesu online. „Wystarczy wprowadzony w elektronicznym systemie wniosek podpisać profilem zaufanym. To spore ułatwienie, a w czasie trwającej pandemii dodatkowy argument przemawiający za takim sposobem rekrutowania dzieci” – powiedział.

 

W tym roku, aby ułatwić wybór trzech przedszkoli w procesie rekrutacji, stworzono mapę Wrocławia z placówkami, która będzie dostępna w systemie elektronicznym. Na mapie znajdują się przedszkola publiczne prowadzone przez miasto oraz inne podmioty, a także “zerówki” szkolne.

 

„Warto zaznaczyć trzy placówki. Pozwalają na to zasady rekrutacji i nie trzeba się czegokolwiek obawiać. To tylko zwiększa szanse na pomyślne przejście całego procesu rekrutacji” – podkreślił zastępca dyrektor wydziału przedszkoli i szkół podstawowych wrocławskiego magistratu Marcin Miedziński.

 

Urzędnicy poinformowali, że szczegółowa oferta przedszkoli wraz z liczbą miejsc do rekrutacji będzie dostępna 24 marca w systemie elektronicznym.

 

Wrocławskie magistrat wskazał, że w związku z rosnącymi potrzebami mieszkańców w 2020 r. powstało 1830 nowych miejsc w przedszkolach publicznych. W tym roku planowane jest utworzenie ponad tysiąca kolejnych – podano.(PAP)

 

autor: Piotr Doczekalski