W Poznaniu można jeździć zabytkowymi tramwajami.

To będzie wyjątkowa atrakcja dla miłośników komunikacji: w sobotę odbędą się kursy nocne linii turystycznych! Na trasy wyjadą tramwaj Typu I z wagonem doczepnym oraz autobus DAF MB200. Zapraszamy!

Jak co weekend, również w najbliższą sobotę i niedzielę funkcjonować będą linie turystyczne: tramwajowa 0 i autobusowa 100, a w sobotę także linia 102. Tym razem do obsługi linii 0 zaplanowano: na sobotę skład „szybkowców” 105N, a na niedzielę – skład N+ND. Na linii 102, która uruchamiana jest tylko w soboty – tradycyjnie już – ma pojawić się „ogórek”. Natomiast na linię 100 przewidziano Jelcza PR110 i Mana (sobota) oraz Mana i Ikarusa (niedziela). W dwóch niedzielnych kursach Ikarusem (wyjazdy o godz. 11.20 i 13.10 z przystanku Poznań Główny) będzie brał udział przewodnik.

W niedzielę ponownie uruchomiona zostanie turystyczna linia historyczna H, obsługiwana tramwajem Typu I z wagonem doczepnym WD produkcji Carl Weyer (wagony silnikowe Typu I były pierwszymi tramwajami elektrycznymi kursującymi po Poznaniu). Tak jak wcześniej, ten wyjątkowy skład będzie kursował po trasie: Plac Wielkopolski – 23 Lutego – Fredry – Dąbrowskiego – Kraszewskiego – Zwierzyniecka – Gajowa/Stare Zoo (bez przystanków pośrednich).

Wszelkie informacje na temat linii turystycznych, w tym rozkład jazdy, cennik, schematy tras dostępne są w zakładce Turystyka.

To jednak nie koniec atrakcji! W najbliższy weekend, a dokładniej w sobotni wieczór, po raz pierwszy w tym sezonie uruchomione zostaną turystyczne linie nocne! Poznań w wieczornej scenerii będzie można obejrzeć z pokładu wyjątkowych pojazdów!

Na linii H, wyznaczonej po stałej trasie Plac Wielkopolski – Gajowa/Stare Zoo, kursować będzie tramwaj Typu I z wagonem doczepnym:

  • odjazdy z Placu Wielkopolskiego – o godz. 19.35, 20.15, 20.55, 21.35, 22.15 oraz 22.55,
  • odjazdy z Gajowa/Stare Zoo – o godz. 20.00, 20.40, 21.20, 22.00, 22.40 oraz 23.20.

Uruchomiona zostanie również linia turystyczna nr 200, na której pasażerów będzie woził charakterystyczny, żółto-szary autobus DAF MB200. Pojazdy tej linii będą kursowały po trasie:

Stare Zoo – Kraszewskiego – Dąbrowskiego – Szpitalna – Bukowska – Bułgarska – Grunwaldzka – Wojskowa – Wyspiańskiego – Głogowska – Most Dworcowy – Matyi – Niezłomnych – Kościuszki – Krakowska – Kazimierza Wielkiego – Most Św. Rocha – Piotrowo – Berdychowo – Jana Pawła II – Rondo Śródka – Wyszyńskiego – Małe Garbary – al. Marcinkowskiego – Plac Wolności – Ratajczaka – Św. Marcin – Rondo Kaponiera – Stare Zoo.