W Irlandii Północnej trwa 6 tygodniowy ścisły lockdown. Policja kontroluje ulice miast.

26 grudnia ubiegłego roku rząd Irlandii Północnej wprowadził w życie ścisły lockdown, który obowiązywać będzie przez 6 tygodni. W Belfaście policja ustawiła liczne punkty kontrole, by sprawdzać mieszkańców czy bez potrzeby nie opuszczają miejsca zamieszkania. Obowiązujący lockdown sprawiał, że ludzie nie mogą praktycznie opuszczać miejsca zamieszkania. Wyjście dozwolone jest tylko w określonych przypadkach takich jak […]

26 grudnia ubiegłego roku rząd Irlandii Północnej wprowadził w życie ścisły lockdown, który obowiązywać będzie przez 6 tygodni. W Belfaście policja ustawiła liczne punkty kontrole, by sprawdzać mieszkańców czy bez potrzeby nie opuszczają miejsca zamieszkania.

Obowiązujący lockdown sprawiał, że ludzie nie mogą praktycznie opuszczać miejsca zamieszkania. Wyjście dozwolone jest tylko w określonych przypadkach takich jak wyjście do sklepu po najpotrzebniejsze produkty, udanie się do apteki lub lekarza. Osoby, które nie muszą chodzić do pracy, mają pozostać w sowich domach i pracować zdalnie. Ograniczona jest także możliwość przemieszczania się, a policja kontroluje większość osób, które się przemieszczają. Do pomocy w realizacji tego założenia w miastach ustawiono specjalne punkty kontrolne.