USA: Rajd antyszczepionkowców w Nowym Jorku, ponieważ Djokovic nie zagra w US Open z powodu statusu szczepień przeciwko COVID-19

Aktywiści antyszczepionkowi zorganizowali w poniedziałek wiec w Nowym Jorku, gdy gwiazda tenisa Novak Djokovic nie mógł rywalizować w US Open z powodu jego statusu szczepienia przeciwko COVID-19.

Uczestnicy wiecu trzymali transparenty  z napisami: „Dobrowolna zgoda podmiotu ludzkiego jest absolutnie niezbędna” Kodeks Norymberski, sierpień 1947 r.”, „Zakaz podróżowania dla nieszczepionych cudzoziemców to dyskryminacja”, „Ciało Novaka, wybór Novaka! ” i inne.

 „Myślę, że to nie jest w porządku w wolnym społeczeństwie, zwłaszcza gdy ta rzecz wiąże się z ryzykiem i nie jest aż tak skuteczna, prawda? Widzimy, jak Tony Fauci choruje na COVID, mimo że jest wzmocniony, widzieliśmy prezydenta Stanów Zjednoczonych zachorował na COVID, i  jego żona” – powiedział jeden z protestujących. 

Serbska gwiazda tenisa odmówiła podania szczepionki, wyjaśniając, że przeciwciała wirus pod koniec zeszłego roku daje mu wystarczającą odporność, jednak obywatele spoza USA przyjeżdżający do kraju muszą być w pełni zaszczepieni przeciwko koronawirusowi