Tytoń bez akcyzy na celowniku przemyskich funkcjonariuszy

Sukcesem zakończyła się akcja przemyskich funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei i Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, której wynikiem było zatrzymanie dwóch kobiet podejrzanych o przemyt tytoniu. Obie osoby, obywatelki Ukrainy, miały przy sobie 265 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy, co spowodowało uszczuplenie podatkowe na kwotę blisko 5550 złotych.

 

Regularne kontrole przeprowadzane przez funkcjonariuszy Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Przemyślu i Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej na stacji PKP Przemyśl Główny, przynoszą efekty. Właśnie podczas jednej z nich, na terenie przemyskiej stacji kolejowej, zauważone zostały dwie kobiety, w wieku 31 i 38 lat, które posiadały przy sobie torby podróżne i plecaki budzące podejrzenia.

Za sprawą skrupulatnej kontroli funkcjonariuszy Grupy Operacyjno-Interwencyjnej Straży Ochrony Kolei i Straży Granicznej, zostało ujawnione ukryte w bagażu 265 paczek papierosów pozbawionych polskich znaków akcyzy.

Kontrabanda, której wartość oszacowano na około 5550 zł, stała się powodem zatrzymania obu kobiet. Podejrzane zostały przekazane do dyspozycji Placówki Straży Granicznej w Medyce.