TVN24 nadal bez decyzji o koncesji.

Kolejne głosowanie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji nad koncesją dla TVN24 nie przyniosło rozstrzygnięcia. Od 18 miesięcy członkowie KRRiT nie mogą porozumieć się w tej sprawie. Podobnie jak wcześniej, głosowane były dwa wnioski: za i przeciwko przedłużeniu koncesji. Żaden nie uzyskał wymaganej większości. Tymczasem dotychczasowa koncesja upływa już 26 września.

Po zakończeniu obrad, przewodniczący Krajowej Rady Witold Kołodziejski był pytany, czy na wynik głosowania miała wpływ przeforsowana przez PiS w Sejmie ustawa “anty-TVN”.

– Oczywiście, gdyby weszła w życie, to miałaby bardzo duży wpływ.
Ale dzisiaj tej ustawy nie ma. To jest jedynie projekt, który opuścił Sejm, więc my nie możemy brać tego pod uwagę. Oczywiście mamy świadomość, że taka procedura jest toczona. Mało tego, gdyby weszła ta poprawka zapowiadana przez posła Suskiego w Senacie, czyli zwalniająca programy satelitarno-kablowe, to też radykalnie zmieniłoby całą sytuację. Ale jesteśmy tu i teraz. Ustawy mamy taką, jaką mamy obecnie – mówił Witold Kołodziejski.

– Mamy obowiązek procedowania tego postępowania koncesyjnego, więc będziemy to robili. Natomiast chyba głosowanie kolejne zrobię, jeżeli będę miał powody przypuszczać, że coś się zmienia, jeżeli chodzi o stosunek głosów – zapowiedział przewodniczący KRRiT.