Trudności z dodzwonieniem się do Infolinii 989. To wynik ilości chętnych chcących zapisać się na szczepienie

Trudności z dodzwonieniem się do Infolinii 989 wynikają z bardzo dużej liczby połączeń wykonywanych jednocześnie – nawet 300 tys. prób na minutę – poinformował na Twitterze serwis SzczepimySię. W pierwszej godzinie szczepień zarejestrowało się ponad 66 tys. pacjentów 70+ – dodano.

W piątek o 6 rano ruszyły zapisy na szczepienie przeciwko COVID-19 dla osób od 70. roku życia.

„W pierwszej godzinie zarejestrowało się ponad 66 tys. pacjentów 70+. Odnotowujemy bardzo duży ruch na infolinii, która w szczycie notowała ponad 300 tys. wywołań na minutę” – napisano w piątek na Twitterze SzczepimySię.

Jak dodał serwis gov.pl, „seniorzy często wybierają tradycyjne formy kontaktu z POZ”. „Oferujemy 3 równorzędne ścieżki rejestracji (Infolinia, e-Rejestracja, POZ). Zwracamy uwagę, że w trosce o seniorów POZ umożliwia rejestrowania terminów wewnętrznych, na które zarejestrować mogą wyłącznie punkty szczepień” – zaznacza SzczepimySię.

W kolejnej wiadomości serwis informuje, że „trudności z dodzwonieniem się do Infolinii 989 wynikają z bardzo dużej liczby połączeń wykonywanych jednocześnie. „Mówimy tutaj o nawet 300 tysiącach prób na minutę” – powtórzono.

Zaznaczono też, „że harmonogram szczepień jest całkowicie uzależniony od dostaw producentów. „Najlepiej pokazał to ostatni tydzień i ograniczenie dostaw przez firmę Pfizer. Musimy się mierzyć z redukcją o prawie 400 tys. szczepionek w ciągu najbliższych tygodni” – czytamy.

Jedna z internautek zadała pytanie, czy prezes PiS Jarosław Kaczyński został zaszczepiony poza kolejnością. „Dementujemy tą informację. Jarosław Kaczyński nie jest zaszczepiony” – odpowiedziano na Twitterze SzczepimySię. (PAP)