To już kolejny raz, kiedy największy dom aukcyjny w Polsce – DESA Unicum – zaprosił do współpracy przy wystawach i aukcjach firmę Samsung. Tym razem lifestyle’owy telewizor The Frame stanie się częścią wystaw prezentowanych nad Bałtykiem. W pięknej przestrzeni hotelu Sofitel Grand Sopot odwiedzający będą mogli obejrzeć rzadko eksponowane prace artystów takich jak Salvador Dali, Andy Warhol, Magdalena Abakanowicz, Witkacy czy Natalia LL. Wybrane dzieła sztuki będą prezentowane także w swoich cyfrowych wersjach na The Frame. Telewizor będzie również istotnym elementem sopockich aukcji.
Telewizor w Twoim stylu
Samsung The Frame od lat stanowi inspirację dla wielu twórców: malarzy, rzeźbiarzy, architektów. Wszystko za sprawą wysublimowanego designu oraz wyjątkowych funkcji, które umożliwiają prezentację dzieł sztuki.
Jednym z najważniejszych czynników, decydującym o tym, że The Frame, będzie świetnym wyborem dla miłośników sztuki jest Matowa Powłoka Ekranu. Dzięki niej widzowie mogą w pełni skupić się na oglądanych treściach i zapomnieć o grze świateł, niezależnie od pory dnia. Matowa Powłoka Ekranu sprawia, że światło sztuczne i naturalne nie odbija się od ekranu, co pozwala kontemplować dzieło sztuki pełne detali i tekstur nawet w słoneczny dzień. Ponadto uzyskany w 2024 dla telewizorów The Frame certyfikat Validated ArtfulColor od PANTONE®[1] potwierdza wyjątkową zdolność reprodukcji kolorów zgodną z rygorystycznymi standardami Pantone niemal w każdym otoczeniu.
Kolejną istotną cechą telewizora The Frame jest minimalistyczny design, dzięki któremu ekran prezentuje się jak prawdziwe dzieło sztuki i czasem trudno go odróżnić od prawdziwych obrazów. Co więcej, telewizor można także z łatwością personalizować lub dostosowywać do swoich potrzeb, tak aby zawsze pasował do wystroju naszego wnętrza. Pomagają w tym wymienne ramki[2], które są magnetyczne, więc ich nałożenie jest praktycznie bezproblemowe. Do wyboru są dwa style: nowoczesny i klasyczny oraz kilka opcji kolorystycznych. Można zatem zmienić wygląd The Frame za każdym razem, gdy mamy na to ochotę.
Wyróżnikiem telewizora The Frame jest także Tryb Sztuka, dzięki któremu także nasz domowy salon można zamienić w prywatną galerię z naszymi ulubionymi obrazami. Dzięki temu to jeden z niewielu telewizorów, który prezentuje się pięknie, także wtedy, gdy nie oglądamy telewizji. Natomiast dedykowany sklep ze sztuką Art Store[3] oferuje dostęp do ponad 2500 dzieł w najróżniejszych stylach, w tym sztuki klasycznej, sztuki nowoczesnej, a także zachwycających fotografii i grafik. Tym samym, możemy mieć w domu „Gwiaździstą Noc” autorstwa Vincenta Van Gogha, „Mona Lisę” Leonarda da Vinci, „Pocałunek” Gustava Klimta czy „Okna” Egona Schielego.
Przypływ sztuki w Sopocie
W te wakacje miłośnicy sztuki po raz kolejny mogą zachwycać się najznakomitszymi obrazami w Sopocie – w programie są cztery wystawy, w których niebagatelną rolę odegra telewizor The Frame.
„Dekady. Wielcy mistrzowie XX wieku” – na wystawie eksponowane będą prace wielu klasyków, w tym roku m.in. zestaw 4 grafik Andy Warhola zatytułowany „Saint Apolonia”, rzeźba „Nude Ascending a Staircase Hommage to Marcel Duchamps” Salvadora Dali, portret Ady Propper, autorstwa Stanisława Ignacego Witkiewicza, rysunek tuszem na papierze Magdaleny Abakanowicz, praca z głośnego cyklu „Sztuka postkonsumpcyjna” Natalii Lach-Lachowicz, pejzaż „Miasto” Edwarda Dwurnika, czy aż cztery prace Nikifora Krynickiego, jednego z najsłynniejszych na świecie prymitywistów.
„Rod Kossaków” – prezentowana będzie twórczość trzech pokoleń najsłynniejszego polskiego rodu malarzy. Nazwisko kolejnych znakomitych artystów – nestora Juliusza, syna Wojciecha i wnuka Jerzego – od dekad stanowi synonim najwyższej sztuki, a 23 prace, które znalazły się na trwającej od 5 do 8 sierpnia ekspozycji, to żywa tradycja sztuki patriotycznej. W tym roku na szczególną uwagę zasługuje m.in. akwarela ze szczytowego okresu twórczości.
„Młoda Sztuka” – na ekspozycji będzie można podziwiać aż 90 prac młodych artystów, m.in.: Aleksandry Koleśniak, Izabeli Manturo, Magdaleny Jędrzejczyk, Adama Wątora, Martyny Łuszczyńska, czy Natalii Fundowicz.
„Biżuteria. Dzieła sztuki jubilerskiej XIX i XX wieku” – aż 40 starannie wyselekcjonowanych obiektów, z których połowę stanowią pierścionki z brylantami, perłami oraz kolorowymi kamieniami. Na ekspozycji znalazły się zarówno wyroby jubilerskie, których historia sięga XIX w., jak i biżuteria z ostatnich dekad XX w.
Wszystkie wystawy można odwiedzić w dniach od 5 do 10 sierpnia br. w hotelu Sofitel Grand Sopot przy ul. Powstańców Warszawy 12 w Sopocie. Wstęp jest bezpłatny!
Daty wystaw:
Dekady. Wielcy Mistrzowie XX wieku
Wystawa: 5 – 9 sierpnia
Ród Kossaków
Wystawa: 5 – 8 sierpnia
Młoda Sztuka
Wystawa: 5 – 10 sierpnia
Biżuteria. Dzieła sztuki jubilerskiej XIX i XX wieku
Wystawa: 5 – 8 sierpnia
Sofitel Grand Sopot
Powstańców Warszawy 12/14
81-718 Sopot
[1] Firma Pantone wprowadziła uniwersalny „język kolorów”, zwany Pantone Matching System (PMS), który umożliwia markom i producentom podejmowanie decyzji dotyczących wizualizacji na każdym etapie pracy nad nowymi urządzeniami. Certyfikat potwierdza zgodność wyświetlanego koloru z fizycznym wzornikiem w środowisku oświetlonym znormalizowanym światłem D65 zgodnym ze standardami Międzynarodowej Komisji Oświetleniowej.
[2] Wymienne ramki są sprzedawane osobno.
[3] Aby cieszyć się wszystkimi dziełami z Art Store, wymagana jest płatna subskrypcja. Dzieła sztuki w Art Store mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia.