Szczepienia poza kolejnością w jednostce miejskiej w Krakowie

Cztery osoby poza kolejnością zaszczepiono w Miejskim Dziennym Domu Pomocy Społecznej w Nowej Hucie w Krakowie. Według nieoficjalnego źródła to znajomi jednej z pracownic placówki. Dyrektor jednostki zrezygnował z pracy.

Pierwszy o sprawie poinformował w czwartek portal LoveKrakow.

 

Cztery osoby we wtorek miały otrzymać informację o możliwości zgłoszenia się na szczepienia i jeszcze tego samego dnia przyjęli dawki. Dyrektor nowohuckiej placówki zdecydował o zaszczepieniu osób poza kolejnością, ponieważ cztery dawki zostały niewykorzystane. Według nieoficjalnych źródeł zaszczepione osoby miały poniżej 70 lat i łączyła je znajomość z jedną z pracownic placówki.

 

„Wcześniej wszystkie osoby, które miały się zaszczepić, przyjęły szczepienie – stąd pozostałe cztery niewykorzystane dawki” – podkreśliła w rozmowie z PAP Agnieszka Pers, rzeczniczka prasowa Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej (MOPS), które nadzoruje dom pomocy społecznej w Nowej Hucie.

 

Dodała, że w czwartek dyrektor Miejskiego Dziennego Domu Pomocy Społecznej „złożył rezygnację z pracy w związku z planowanym przejściem na emeryturę”.

 

Rzeczniczka zaznaczyła, że to dyrektor danej jednostki miejskiej odpowiada za organizację szczepień. „Dyrektorzy byli informowani, że bezwzględnie mają przestrzegać zasad i po tej sytuacji w MDDPS zostało to po raz kolejny podkreślone przez dyrektora MOPS-u” – powiedziała.

 

Szczepienia mieszkańców DPS-ów trwają od poniedziałku. W Krakowie zaszczepiono dotąd ponad 850 osób z 1651 zgłoszonych.

 

W całej Małopolsce do szczepień zgłosiło się 5328 pensjonariuszy domów pomocy społecznej, czyli ponad 70 proc. wszystkich mieszkańców DPS-ów.

 

W Małopolsce działają 93 domy pomocy społecznej, które oferują 8244 miejsca, obecnie zajętych jest 7599.(PAP)

 

Autor: Beata Kołodziej