Strzelił w nich gola na mundialu i przekazał na WOŚP. Można wylicytować korki i koszulkę Piotra Zielińskiego

Niezwykła okazja dla miłośników piłki nożnej, reprezentacji Polski i Piotra Zielińskiego. Piłkarz przekazał sztabowi w swoich rodzinnych Ząbkowicach Śląskich (woj. dolnośląskie) klubową koszulkę i korki, w których strzelił bramkę Arabii Saudyjskiej podczas ostatnich Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Katarze. Przedmioty można wylicytować i wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Piotr Zieliński to reprezentant Polski w piłce nożnej i gracz włoskiego SSC Napoli. Ząbkowickiemu sztabowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przekazał swoje buty i koszulkę klubową. Buty nie byle jakie, bo korki z autografem, w których Zieliński grał podczas mundialu w Katarze, i w których strzelił gola w meczu z Arabią Saudyjską.

– Liczymy na te aukcje, bo to są perełki. Dla fana piłki nożnej – chyba każdy może potwierdzić – to jest coś wspaniałego, fajnego – powiedział Piotr Warzocha, szef sztabu WOŚP w Ząbkowicach Śląskich. Jak przekazał, na butach wygrawerowane jest imię żony i syna piłkarza, jest też napis “Mistrzostwa Świata 2022”, “Zielu” i autografy.

Dodatkowo podczas finału WOŚP w Ząbkowicach Śląskich będzie można wylicytować piłkę z podpisem Piotra Zielińskiego. – Piotrek gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy i z naszym sztabem od wielu lat. Jesteśmy z tego bardzo dumni – podkreśla szef ząbkowickiego sztabu WOŚP. I dodaje: – Co roku otrzymujemy od niego koszulki i piłki na licytacje.

Obie licytacje trwają. W niedzielę (22 stycznia) – przed godziną 16 – buty kosztowały już ponad osiem tysięcy złotych. Oficjalna klubowa koszulka – też z podpisem, w tym samym czasie kosztowała już 4100 złotych.

Obie aukcje potrwają do 29 stycznia. Licytować może każdy chętny. Pieniądze ze sprzedaży zasilą konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.