Strzelanina w Katowicach. Trzy osoby ranne, sprawca aresztowany

W sobotnią noc na ulicy Mariackiej w Katowicach doszło do dramatycznego incydentu, w wyniku którego trzy osoby zostały ranne z broni palnej śrutowej.

Na szczęście żadna z nich nie wymagała hospitalizacji. Dzięki szybkiej interwencji katowickich policjantów sprawca został zatrzymany i aresztowany na trzy miesiące.

Incydent na Mariackiej

Do zdarzenia doszło w sobotnią noc, kiedy dyżurny katowickiej komendy otrzymał zgłoszenie o postrzeleniu 19-letniego pracownika jednego z lokali. Młody mężczyzna został ranny w policzek. Na miejsce natychmiast wysłano policyjne patrole, które rozpoczęły działania mające na celu ustalenie sprawcy.

Podczas interwencji do policjantów podeszło dwóch mężczyzn w wieku 28 i 38 lat, którzy również zgłosili, że zostali postrzeleni. Obaj otrzymali pomoc medyczną na miejscu i nie wymagali hospitalizacji. Szybko okazało się, że sprawca zdążył uciec jeszcze przed przybyciem służb.

Pościg i zatrzymanie sprawcy

Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania napastnika. W wyniku podjętych działań, funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego w bezpośrednim pościgu w rejonie Rynku zatrzymali 43-letniego mieszkańca Katowic. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu i został obezwładniony, a broń zabezpieczona.

Areszt i konsekwencje prawne

Na wniosek Prokuratury Rejonowej Katowice Południe, Sąd Rejonowy w Katowicach aresztował podejrzanego na trzy miesiące. Za posiadanie broni palnej śrutowej bez zezwolenia, uszkodzenie ciała trzech osób oraz usiłowanie spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu jednego z nich, grozi mu kara do 20 lat więzienia.