Stefan Hula kończy karierę.

Stefan Hula, jedna z najważniejszych postaci polskiego narciarstwa, ogłosił zakończenie swojej kariery sportowej. Hula, który w ciągu ostatnich kilku lat reprezentował Polskę w skokach narciarskich, zrobił to z wielkim smutkiem, ale też z dumą i wdzięcznością za swoje osiągnięcia.

Stefan Hula urodził się 23 marca 1987 roku w Zakopanem. Jego kariera sportowa rozpoczęła się w wieku 8 lat, kiedy to po raz pierwszy stanął na nartach. W 2005 roku zadebiutował w Pucharze Świata w skokach narciarskich, a w kolejnych latach stał się jednym z najważniejszych zawodników polskiej reprezentacji.

W ciągu swojej kariery Stefan Hula zdobył wiele medali i nagród. W 2010 roku zdobył złoty medal na Mistrzostwach Świata Juniorów w Hinterzarten, a w 2014 roku zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Świata w Falun. W sumie w swojej karierze Hula zdobył 5 medali w Pucharze Świata oraz 3 medale w Pucharze Kontynentalnym.

Jednym z najważniejszych momentów w karierze Stefana Huli było zdobycie złotego medalu drużynowego na Mistrzostwach Świata w lotach narciarskich w 2018 roku w Oberstdorfie. To był pierwszy złoty medal polskiej reprezentacji w tej konkurencji w historii. Hula był jednym z członków drużyny, która osiągnęła ten niesamowity sukces.

Niestety, w ostatnich sezonach Hula zaczął mieć problemy z formą i kontuzjami. W sezonie 2021/2022 nie zdobył żadnych punktów w Pucharze Świata, co skłoniło go do zastanowienia się nad zakończeniem kariery. W marcu 2022 roku ogłosił, że decyduje się na zakończenie swojej kariery sportowej.

Stefan Hula jest uważany za jednego z najlepszych polskich skoczków narciarskich w historii. Jego odejście z pola sportowego jest wielkim rozczarowaniem dla fanów narciarstwa, którzy obserwowali jego osiągnięcia przez ostatnie kilka lat.