Sprawdzał bilety, został pobity kulą ortopedyczną. Krakowska policja szuka sprawców

Krakowscy policjanci szukają trzech osób, podejrzewanych o pobicie kontrolera biletów komunikacji miejskiej w Krakowie. Do ataku, między innymi przy użyciu kuli ortopedycznej, doszło w listopadzie na przystanku “Politechnika”. Sprawcy wciąż nie zostali wykryci, dlatego funkcjonariusze publikują nagranie i proszą o pomoc w rozpoznaniu mężczyzn.

Do ataku na kontrolera biletów komunikacji miejskiej doszło 7 listopada 2022 roku na przystanku “Politechnika” przy ulicy Pawiej w Krakowie. Pracownik został pobity podczas wykonywania czynności służbowych. Jak informuje policja, sprawcy – wciąż nieznani – uderzyli go między innymi kulą ortopedyczną. Mężczyzna doznał obrażeń głowy.

Postępowanie w tej sprawie prowadzą, pod nadzorem prokuratury, krakowscy policjanci. Do tej pory jednak nie udało się zatrzymać sprawców. Funkcjonariusze zabezpieczyli nagranie, zarejestrowane telefonem przez jednego ze świadków zdarzenia.

– Policjanci prowadzący sprawę zwracają się z prośbą o pomoc w ustaleniu tożsamości czy innych danych mężczyzn widocznych na zdjęciu, które publikujemy – przekazał podkomisarz Piotr Szpiech z krakowskiej policji. Funkcjonariusz przypomina, że wcześniej dochodziło już do podobnych ataków na kontrolerów biletów w Krakowie.

Na nagraniu widać grupę ludzi, którzy uciekają z miejsca zdarzenia. Jeden z podejrzewanych o pobicie kontrolera miał brodę i był ubrany w charakterystyczną czerwoną czapeczkę oraz czarną kurtkę. O drugim wiadomo, że miał krótkie, ciemne włosy, a w trakcie zdarzenia ubrany był w szarą bluzę i ciemne spodnie.

“Informacje w tej sprawie prosimy kierować do Komisariatu Policji I w Krakowie pod numer 47 83 52 914 lub mailowo na adres: kp1@krakow.policja.gov.pl. Policjanci zapewniają anonimowość osobom informującym” – czytamy w komunikacie policji.