Śmiertelny wypadek w Lublińcu.

Dzisiaj w Lublińcu po godzinie 07:00 doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego, w którym śmierć poniósł 66-letni pieszy. Czynności prowadzone na miejscu zdarzenia trwały kilka godzin. Wszelkie okoliczności wypadku będą badać policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Lublińcu.

Po godzinie 07.00 służby ratunkowe zostały powiadomione o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na ulicy Przemysłowej w Lublińcu. Na miejsce zostali skierowani policjanci lublinieckiej drogówki, załoga pogotowia ratunkowego oraz zastępy straży pożarnej. Według wstępnych ustaleń wynika, że 64-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego kierujący samochodem ciężarowym, podczas wykonywani manewru cofania najechał na pieszego. Niestety, pomimo wysiłków podjętych przez ratowników medycznych, nie udało się uratować życia 66-letniego mieszkańca naszego powiatu. Kierujący samochodem ciężarowym w chwili zdarzenia był trzeźwy.

Czynności na ulicy Przemysłowej trwały kilka godzin. Postępowanie w sprawie wypadku jest prowadzone przez lublinieckich policjantów pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Lublińcu.