Śmierć 21-letniego żołnierza. Zarzuty dla dwóch mężczyzn

Po śmierci 21-letniego żołnierza na strzelnicy w Szczecinie zatrzymano dwóch mężczyzn, którym postawiono zarzuty – poinformował rzecznik szczecińskiej prokuratury okręgowej Piotr Wieczorkiewicz. Jak przekazał, wobec jednego z podejrzanych “prokurator po wykonaniu czynności procesowych skierował do sądu wniosek o jego tymczasowe aresztowanie”.

O zarzutach dla dwóch mężczyzn poinformował TVN24 rzecznik Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Piotr Wieczorkiewicz. – W tej sprawie przeprowadzono już szereg czynności dowodowych, w szczególności przesłuchano świadków. Na miejscu zdarzenia wykonano oględziny oraz eksperyment procesowy, nadto w dniu dzisiejszym odbyła się sekcja zwłok zmarłego – przekazał w piątek.

– W sprawie zatrzymano dwóch mężczyzn. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie jednemu z nich zarzutu nieumyślnego spowodowania śmierci, nieudzielenia pomocy, a nadto popełnienia przestępstwa narażenia innych osób na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia oraz kłusownictwa – poinformował.

Jak dodał Wieczorkiewicz, “wobec tego podejrzanego prokurator po wykonaniu czynności procesowych skierował do sądu wniosek o jego tymczasowe aresztowanie”. – Natomiast drugiemu z mężczyzn zarzucono popełnienie przestępstwa nieudzielenia pomocy oraz kłusownictwa. Po przesłuchaniu w charakterze podejrzanego zastosowano wobec niego obowiązkowe środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego i dozoru policji – przekazał.

Wieczorkiewicz przekazał też, że “standardowo wnioskujemy o areszt na okres trzech miesięcy, natomiast decyzja co do tego terminu leży w gestii sądu, który rozpoznaje wniosek”. Jak poinformował, “w zakresie przestępstwa nieumyślnego spowodowania śmierci mamy do czynienia z artykułem 155 Kodeksu karnego”. – Kto nieumyślnie powoduje śmierć człowieka, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 – wyjaśniał.