Senat zmniejsza budżet na przyszły rok. “Zatrzymaliśmy podwyżki dla wysokich urzędników państwowych”

Przyszłoroczny budżet Kancelarii Senatu został zmniejszony – poinformował marszałek Tomasz Grodzki. Zmiana wiąże się z tym, że senatorzy zrezygnowali z podwyżek zaplanowanych na przyszły rok. Marszałek zapewnia, że dotyczy to jedynie polityków – szeregowi pracownicy Senatu swoje podwyżki otrzymają.

– Nie będzie podwyżek dla marszałka Senatu, wicemarszałków i senatorów. Podjąłem decyzję o stosownym zmniejszeniu budżetu Kancelarii Senatu – potwierdził w środę marszałek Senatu Tomasz Grodzki. – Natomiast zgodnie z nowelizacją tak zwanej kwoty bazowej, te ograniczenia nie obejmą szeregowych pracowników Senatu i ta kwota dla nich będzie zabezpieczona – poinformował na briefingu prasowym.

– Zatrzymaliśmy podwyżki dla wysokich urzędników państwowych, również senatorów i wicemarszałków. Ta decyzja spotkała się z jednogłośną aprobatą na Prezydium Senatu, jak również jest zgodna z decyzjami komisji regulaminowej, która ma to opiniować. Podwyżek dla senatorów, marszałków nie będzie – oświadczył marszałek.