Robert Lewandowski został najlepszym sportowcem Polski 2020 roku

Robert Lewandowski został najlepszym sportowcem Polski 2020 roku. Piłkarz drugi raz w karierze triumfował w Plebiscycie „Przeglądu Sportowego”. Udało mu się wygrać też w 2015 roku. Kapitan reprezentacji Polski miał za sobą wymarzony rok. Wygrał Ligę Mistrzów, Bundesligę, Puchar i Superpuchar Niemiec oraz Superpuchar Europy. Ponadto Lewandowski w każdych rozgrywkach zdobywał tytuł króla strzelców.

Drugie miejsce zajęła tenisistka Iga Świątek, która w zeszłym roku wygrała French Open. 19-latka jako pierwsza Polka w historii triumfowała w singlowym turnieju wielkoszlemowym. Trzeci był skoczek narciarski Kamil Stoch, który niedawno trzeci raz w karierze wygrał Turniej Czterech Skoczni.
Czwartą pozycję zajął kierowca rajdowy Kajetan Kajetanowicz. Piąte miejsce przypadło Bartoszowi Zmarzlikowi, który w zeszłym roku drugi raz z rzędu został mistrzem świata. Na szóstej pozycji znalazła się łyżwiarka Natalia Maliszewska, uprawiająca short-track. Siódmy był Jan Błachowicz. Zawodnik MMA w zeszłym roku został mistrzem świata UFC w wadze półciężkiej. Ósme miejsce przypadło siatkarzowi Wilfredo Leonowi. Dziewiątą lokatę zajęła kolarka szosowa Katarzyna Niewiadoma. Pierwszą dziesiątkę zamknął Dawid Kubacki, który w 2020 roku wygrał Turniej Czterech Skoczni.