PŚ w skokach narciarskich: Yukiya Sato wygrał w Niżnym Tagile. Wśród Polaków najlepszy Dawid Kubacki, który zajął piąte miejsce

Yukiya Sato zwyciężył w indywidualnym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich, rozgrywanym w Niżnym Tagile. Japończyk w drugiej serii uzyskał 132. metry. Na podium stanęli także Niemiec Karl Geiger i Austriak Philipp Aschenwald.

W pierwszej dziesiątce znalazło się dwóch Polaków – 5. był Dawid Kubacki, a 9. miejsce zajął Kamil Stoch. Po pierwszej serii wiceliderem konkursu był Piotr Żyła. Reprezentant Polski zepsuł jednak drugi skok i ostatecznie zawody zakończył na 24. pozycji. Rywalizację na 27. miejscu zakończył Maciej Kot. Kolejne zmagania w Pucharze Świata odbędą się w niedzielę (8.12).