Próbował podpalić sąd w Szczecinie, posiedzi 7 lat.

Szczeciński sąd skazał Szymona S. na siedem lat więzienia. Mężczyzna przed blisko trzema laty wtargnął z siekierą do szczecińskiego sądu, ranił jednego z ochroniarzy i wrzucił do środka kanistry z benzyną, które zamierzał podpalić.

Został wówczas obezwładniony przez petentów. Napastnik został ukarany za ranienie ochroniarza, a także chęć doprowadzenia do eksplozji. Jednocześnie sąd stwierdził, że mężczyzna miał ograniczoną poczytalność. Wyrok jest o ponad połowę niższy niż domagała się prokuratura.

– Sąd łączy kary pozbawienia wolności wymierzone oskarżonemu i orzeka wobec niego karę łączną w postaci 7 lat pozbawienia wolności – ogłosił sędzia Artur Karnacewicz.

– Jakby nie czuję do końca dlaczego sąd odstąpił od nadzwyczajnego złagodzenia kary, bo Szymon S. mógł z tego skorzystać, bo w sposób znaczny miał ograniczoną możliwość rozpoznania znaczenia swoich czynów i pokierowania swoim postępowaniem. Działał w bardzo mocnym afekcie. Podejmę próbę apelacji – zapowiedział obrońca skazanego Marek Mikołajczyk.