Problem z opóźnieniami związanymi z szczepieniami przeciw Covid-19 nie tylko w Polsce.

Coraz więcej osób w Niemczech narzeka na to jak wygląda proces rejestracji by dostać się na listę osób, które chcą zaszczepić się na koronawirusa. Ludzie porównują zapisy na szczepionkę jak próbę zakupienia biletów na ekskluzywny koncert. Co wtorek od godziny 8 rano kolejni pacjenci mogą zapisać się do kolejki na szczepienie. Umawiać można się przez […]

Coraz więcej osób w Niemczech narzeka na to jak wygląda proces rejestracji by dostać się na listę osób, które chcą zaszczepić się na koronawirusa. Ludzie porównują zapisy na szczepionkę jak próbę zakupienia biletów na ekskluzywny koncert.

Co wtorek od godziny 8 rano kolejni pacjenci mogą zapisać się do kolejki na szczepienie. Umawiać można się przez specjalną linię telefoniczną lub stronę internetową. Jest to jednak bardzo trudne, gdyż przydziały schodzą niezwykle szybko.

W północnoniemieckim landzie Szlezwik-Holsztyn tygodniowy przydział szczepionki wynosi 15 tysięcy próbek. W ostatni wtorek przydział ten rozszedł się w 15 minut, a tydzień wcześniej w zajęcie miejsc zajęło 24 minuty.

Przez małą liczbę dostępnych szczepionek wśród ludzi rośnie frustracja i niezadowolenie. Władze jednak informują, że wszystko zostało odpowiednio zaplanowane i panują nad sytuacją. Jednym z argumentów związanym z dość wolnym procesem szczepień, jest że skoro cały świat chce mieć dostęp do szczepionki, to na początku liczba dostępnych próbek będzie ograniczona.

W obecnym etapie do szczepienia kwalifikują się osoby pracujące w sektorze służby zdrowia i opieki nad osobami starszymi oraz seniorzy powyżej 80. roku życia.