Poznań: ośmiolatka postrzelona na boisku szkolnym. Policja zatrzymała podejrzanych

Policja zatrzymała trzech mężczyzn, którzy podejrzani są o zranienie ośmioletniej dziewczynki na boisku szkolnym w Poznaniu. Ktoś strzelił do niej metalowymi kulkami. Zdaniem funkcjonariuszy, mężczyźni mogli wcześniej zranić inne osoby.

 

Do sytuacji doszło w czwartek na boisku szkolnym na os. Lecha. Ośmiolatka bawiła się tam z innymi dziećmi pod opieką nauczycieli. W pewnym momencie została raniona w klatkę piersiową metalowymi kulkami wystrzelonymi z broni. Dziecku natychmiast udzielono pomocy, a następnie przewieziono do szpitala. Obrażenia okazały się niegroźne i dziewczynka mogła wrócić z rodzicami do domu.

Policja rozpoczęła poszukiwania sprawcy. Na miejscu zabezpieczono metalowe kulki, które raniły ośmiolatkę.

Jak poinformowała dziś rano poznańska policja, funkcjonariusze z poznańskiego Nowego Miasta zatrzymali w sprawie trzy osoby. To mężczyźni w wielu 17, 20 i 40 lat. Do zatrzymania doszło w piątek wieczorem w jednym z mieszkań na os. Lecha w Poznaniu.

Cała trójka była już wcześniej notowana za szereg przestępstw. Podczas przeszukania mieszkania ujawniono kilka sztuk broni, naboje gazowe i ponad 400 gramów różnych narkotyków.

Okazało się także, że 20-latek jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności w związku z wcześniej popełnionymi przestępstwami.

Policjanci uważają, że podejrzani mogli już wcześniej zranić inne osoby przy użyciu broni gazowej z metalowymi kulkami. Osoby, które w ostatnim czasie zostały uderzone lub zranione w ten sposób proszone są o kontakt z policją.

Jak przekazano dziś odbywają się kolejne przeszukania, przesłuchania świadków i analizy. Dopiero po wykonaniu tych czynności mężczyźni będą doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszą zarzuty. Policja zapowiada także złożenie wniosku o areszt dla podejrzanych.