Polski skoczek Klemens Murańka z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa.

Niepokojące wiadomości z Rosji. Reporter Eurosportu Kacper Merk przekazał, że dwóch zawodników uczestniczących w Pucharze Świata w Niżnym Tagile miało pozytywne wyniki testów na koronawirusa. Jednym z nich jest Klemens Murańka.

“W wyniku dzisiejszych testów u wszystkich uczestników Pucharu Świata w Niżnym Tagile, u dwóch zawodników oraz jednego członka sztabu uzyskano pozytywne wyniki testu na wirusa Covid-19. Wszystkie trzy osoby zostały natychmiastowo odizolowane i poddane kwarantannie”, czytamy w komunikacie FIS.

Jak się okazało, jednym z zawodników, który uzyskał pozytywny wynik testu, okazał się Klemens Murańka. Dla reprezentanta Polski to już drugi taki przypadek. W grudniu 2020 roku z powodu jego niejednoznacznie pozytywnego rezultatu pod znakiem zapytania stanął występ Biało-Czerwonych w 69. Turnieju Czterech Skoczni. Kolejne testy wykluczyły jednak obecność wirusa u zakopiańczyka, a Polacy zostali dopuszczeni do startu.

Pozytywny rezultat Klemensa Murańka nie wpływa na występ polskich skoczków w sobotnim konkursie. Cała piątka podopiecznych Michala Dolezala, która przeszła piątkowe kwalifikacje, uzyskała negatywne wyniki i weźmie udział w zawodach w Niżnym Tagile.