Polska przegrała z Izraelem 72:78 w eliminacjach Eurobasketu 2022

Polscy koszykarze przegrali z Izraelem 72:78 w meczu eliminacyjnym przyszłorocznego Eurobasketu. Spotkanie, które odbyło się w turniejowej bańce w hiszpańskiej Walencji było zacięte. Biało-czerwoni do końca walczyli o wygraną, która byłaby ich trzecim triumfem w kwalifikacjach. Ekipa Mike’a Taylora wygrała pierwszą kwartę, ale w dwóch kolejnych górą byli rywale. Polacy zebrali się na zryw w końcówce spotkania i na niespełna minutę przed końcową syreną po trzypunktowym trafieniu Michała Sokołowskiego przegrywali 72:73.

Wtedy jednak zza łuku trafił doświadczony Guy Pnini. W poniedziałkowym starciu najwięcej punktów dla ekipy Mike’a Taylora rzucił Mateusz Ponitka – 23. Izrael, który w sobotę niespodziewanie rozprawił się z Hiszpanią 95:87, zapewnił już sobie udział w przyszłorocznych mistrzostwach Europy. Polacy również mają bardzo duże szanse na udział w turnieju. Losy awansu zdecydują się w lutym 2021 roku, gdy biało-czerwoni zmierzą się z Rumunią i Hiszpanią. Na Eurobaskecie zagrają aż trzy drużyny z tej grupy.