Polscy siatkarze rozbili Rosjan i zostali liderami Ligi Narodów.

Polscy siatkarze pokonali Rosjan 3:1 (21:25, 25:19, 25:19, 25:14). To piąte zwycięstwo biało-czerwonych w szóstym meczu tegorocznej edycji Ligi Narodów. Dzięki wygranej drużyna prowadzona przez Vitala Heynena awansowała na pierwsze miejsce w tabeli.

Pierwszy set rozgrywanego w Rimini spotkania padł łupem dotychczasowego lidera rozgrywek. Polacy grali dobrze, ale w końcówce zabrakło im koncentracji. Kolejne partie wygrali jednak nasi siatkarze – i to w imponującym stylu. Świetnie funkcjonowały blok i zagrywka biało-czerwonych. Nie do zatrzymania był Wilfredo Leon, który w całym spotkaniu zdobył 25 punktów.
Teraz mistrzów świata czeka trzydniowa przerwa, po której zmierzą się z Bułgarią, Holandią i Brazylią.