Polacy zaczęli US Open od zwycięstw. Linette i Hurkacz w II rundzie wielkoszlemowego turnieju

Hubert Hurkacz pokonał Niemca Petera Gojowczyka 6:3, 6:4, 6:4 w I rundzie wielkoszlemowego US Open. Rozstawiony z 24. numerem Polak wygrał w nowojorskim turnieju drugi raz w karierze. Mecz trwał 110 minut. W kolejnej rundzie Polak zagra z Hiszpanem Alejandro Davidovichem Fokiną.

Turniej na kortach Flushing Meadows od zwycięstwa zaczęła również Magda Linette. Polka przeżywała trudne chwile w drugim secie, ale ostatecznie wygrała z Australijką Maddison Inglis 6:1, 4:6, 6:4. Spotkanie trwało 128 minut. W kolejnej rundzie Polka zmierzy się z Czarnogórką Danką Kovinić.
US Open jest pierwszym turniejem wielkoszlemowym, rozgrywanym w dobie pandemii COVID-19.