Podejrzany o spowodowanie wypadku, w którym zginęło trzyletnie dziecko, zatrzymany w Niemczech.

Dominik H., poszukiwany listem gończym i Europejskim Nakazem Aresztowania, został zatrzymany na terenie Niemiec. Mężczyzna jest domniemanym sprawcą wypadku w miejscowości Koźmin na Dolnym Śląsku, w którym zginęło trzyletnie dziecko, a kierowca uciekł.

– Została wszczęta procedura zmierzająca do tego, żeby jak najszybciej przetransportować mężczyznę do Polski – przekazał Tomasz Czułowski z Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.

Do wypadku doszło 6 czerwca. Na miejscu zginęło wtedy trzyletnie dziecko, a ciężko ranni zostali jego rodzice, w tym 29-letnia kobieta w zaawansowanej ciąży. Domniemany sprawca wypadku – kierowca audi A6 – uciekł z miejsca zdarzenia.

Na miejscu został nietrzeźwy pasażer auta, którym miał kierować Dominik H. Tuż po wypadku prokuratura wydała postanowienie o przedstawieniu zarzutów domniemanemu sprawcy. Mężczyzna usłyszy zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczki z miejsca zdarzenia. Może mu grozić 12 lat więzienia.

Sąd Rejonowy w Zgorzelcu przychylił się też do wniosku prokuratury i jeszcze przed złapaniem Dominika H. zaocznie aresztował go na trzy miesiące od momentu zatrzymania.