Podejrzani o napad na konwojenta Gruzini będą sądzeni w Gruzji

Policjanci zatrzymali już czworo podejrzanych o udział w napadzie na konwojenta w Łodzi w styczniu. Ukradli wtedy 3 mln zł. Pierwszy – na terenie Mazowsza – wpadł w ręce policjantów 27-latek, który decyzją sądu na początku lutego trafił do aresztu. Pozostała trójka, dwóch mężczyzn i kobieta, została namierzona w Gruzji.

– 37-latek, jego żona i 32-letni obywatel Gruzji zostali zatrzymani na terenie Gruzji. Obowiązujące traktaty nie dają nam skutecznych możliwości wydania ich stronie polskiej. Wszystko wskazuje na to, że zatrzymani w Gruzji Gruzini będą odpowiadać przed gruzińskim sądem – wyjaśnił Krzysztof Kopania z Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

Do zdarzenia doszło 16 stycznia 2021 roku. Około godziny 18 do wychodzącego ze sklepu konwojenta podbiegło dwóch ukrywających się wcześniej za drzewami sprawców, którzy pobili i obezwładnili pokrzywdzonego. Ich wspólnik wyposażony w latarkę w tym samym czasie przeglądał wnętrze samochodu konwojenta. Skradzioną gotówkę przepakowali do innego pojazdu podstawionego przez kolejnego członka grupy.