Pociąg uderzył w stado krów.

Po uderzeniu pociągu w stado krów w okolicach miejscowości Mokrz, do którego doszło rano, wstrzymano ruch pociągów na odcinku trasy kolejowej łączącej Poznań i Szczecin.

Bartosz Pietrzykowski z zespołu prasowego PKP PLK poinformował, że około godz. 7:20 pociąg relacji Szczecin Główny – Kraków uderzył w kilka krów, które stały na torach.

– Nikt z podróżnych ani załogi pociągu nie ucierpiał. Pasażerowie pociągu zostali zabrani autobusami do stacji Poznań Główny. W wyniku zdarzenia uszkodzona została lokomotywa – zaznaczył.

Jak dodał, ruch na trasie łączącej Poznań i Szczecin został wstrzymany, gdyż do zdarzenia doszło na remontowanym odcinku magistrali, na którym pociągi jeżdżą jednym torem. – Dla pociągów regionalnych została wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa między Miałami a Wronkami. Pociąg relacji Łódź Fabryczna – Szczecin Główny pojedzie zmienioną trasą przez Rzepin. Podróżni w pociągach i na peronach są informowani o aktualnej sytuacji – zapewnił.

Pietrzykowski poinformował, że ruch na trasie zostanie wznowiony po zabraniu uszkodzonego składu do stacji Poznań Główny oraz po zakończeniu pracy służb usuwających skutki zdarzenia, którego przyczyny ustali specjalna komisja.

Utrudnienia w ruchu pociągów mogą potrwać do godz. 12.