Po pięciu pojedynkach w Billie Jean King Cup polskie tenisistki wygrały z Brazylią 3:2 i awansowały do rundy kwalifikacyjnej Grupy Światowej.

Po pięciu pojedynkach w Billie Jean King Cup polskie tenisistki wygrały z Brazylią 3:2. W piątek Magdalena Fręch wygrała z Caroliną Meligeni Alves, a Urszula Radwańska przegrała z Laurą Pigossi.

W sobotę Magdalena Fręch pokonała w trzech setach Laurę Pigossi 4:6, 6:3, 7:6 (7-4). Niestety Katarzyna Kawa poległa w dwóch setach z Caroliną Meligeni Alves 3:6, 5:7. Po czterech meczach był remis, więc rywalizację musiał rozstrzygnąć debel, w którym górą były Polki. Magdalena Fręch i Katarzyna Kawa ograły Carolinę Meligeni Alves i Luisę Stefani 1:6, 6:2, 6:4. Dzięki temu zwycięstwu polskie tenisistki wywalczyły awans do rundy kwalifikacyjnej Grupy Światowej.