Piotr Żyła trzeci w Engelbergu. Zwyciężył – po raz piąty z rzędu – rewelacyjny Norweg Halvor Egner Granerud

Piotr Żyła zajął trzecie miejsce w niedzielnym (20 grudnia) konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Engelbergu. Nasz reprezentant prowadził po pierwszej serii, ale w drugiej przegrał z trudnymi warunkami na skoczni i spadł na najniższy stopień podium. Zwyciężył – po raz piąty z rzędu – Norweg Halvor Egner Granerud, drugi był Niemiec Markus Eisenbichler.

W pierwszej dziesiątce mieliśmy jeszcze dwóch Polaków: 7. był Kamil Stoch, a 8. – Dawid Kubacki. Na 15. miejscu zawody zakończył Andrzej Stękała, a punkty Pucharu Świata zdobył jeszcze 22. Klemens Murańka. Już na pierwszej rundzie udział w konkursie zakończył Aleksander Zniszczoł, który zajął ostatecznie 48. miejsce. W klasyfikacji generalnej prowadzi Granerud, który wyprzedza Eisenbichlera i swojego rodaka, Roberta Johanssona. Po świętach Bożego Narodzenia zawodnicy przeniosą się do Niemiec i Austrii na prestiżowy Turniej Czterech Skoczni.