Pijana prowadziła samochód i doprowadziła do śmiertelnego wypadku. Nie żyje motocyklista

W miejscowości Podzamcze doszło do tragicznego wypadku, w wyniku którego zginął 24-letni motocyklista. Policja ustaliła, że do zdarzenia doszło, gdy pijana 31-letnia kobieta kierująca jeepem wykonała nieprawidłowy manewr zawracania, co doprowadziło do kolizji z motocyklem.

 

Wypadek miał miejsce na drodze wojewódzkiej nr 820 w powiecie lubelskim. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca jeepem nie ustąpiła pierwszeństwa motocykliście, co skutkowało zderzeniem. Jak przekazała młodsza aspirant Małgorzata Skowrońska z Lubelskiej Policji, 24-letni mieszkaniec powiatu łęczyńskiego odniósł ciężkie obrażenia i zmarł po przewiezieniu do szpitala.

Dalsze śledztwo wykazało, że kobieta prowadząca jeep była pod wpływem alkoholu – miała ponad 2,5 promila alkoholu we krwi. W pojeździe znajdował się również nietrzeźwy pasażer oraz dziewięcioletnie dziecko. Zarówno kobieta, jak i pasażer zostali zatrzymani przez policję, natomiast dziecko trafiło pod opiekę osoby dorosłej.

Policja również ustaliła, że motocyklista nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklami.

Obecnie, pod nadzorem prokuratury, policja prowadzi dochodzenie mające na celu ustalenie dokładnych okoliczności wypadku.