Pierwsza szkoła imienia WOŚP w Polsce. “To było przeogromne marzenie”

Szkoła Podstawowa nr 41 w Zabrzu (woj. śląskie) decyzją radnych nosi imię Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z taką prośbą zwróciła się sama placówka. W dzisiejszych uroczystościach obchodów jubileuszu 40-lecia oraz nadania jej imienia uczestniczył m.in. Jerzy Owsiak.

Podczas dzisiejszej uroczystości z okazji 40-lecia istnienia szkoły oraz nadania jej imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dyrektorka szkoły zaznaczyła, że “to było przeogromne marzenie społeczności szkolnej”. – Rodzice nawet wspominali, jak dziecko leżało w szpitalu czy w trudniejszych warunkach przychodziło na świat, jak sprzęt zakupiony przez fundację ratował życie, a potem zdrowie naszych uczniów – powiedziała Jolanta Mazur, dyrektorka szkoły podstawowej nr 41 w Zabrzu.

Gościem specjalnym wydarzenia był założyciel i prezes Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – Jerzy Owsiak. – Jesteśmy z tego mega dumni, bo szkoła jest niebywała. Jest to placówka z takim programem, który integruje wszystkie dzieci i to od najmłodszych lat – podkreślał Owsiak.