PERN planuje w tym roku remont ok. 40 zbiorników na ropę i paliwa

PERN planuje w tym roku remont blisko 40 zbiorników przeznaczonych do magazynowania ropy naftowej i paliw. Dotychczas zakończyły się remonty 16 zbiorników. Wartość całego projektu remontowego w tym zakresie przekracza 36 mln zł – podała spółka.

Informując w czwartek o remontach zbiorników w swych bazach, PERN przypomniał, że “realizuje ambitny program Megainwestycji”, który zakłada m.in. budowę nowych tego typu obiektów do składowania ropy naftowej i paliw.

“Spółka jednocześnie dba o prawidłowe funkcjonowanie już istniejącej infrastruktury, dokonując regularnych inspekcji i remontów. W tym roku firma objęła planem remontowych blisko 40 zbiorników, zarówno na ropę jak i paliwa. Wartość zadań przekracza 36 mln zł” – podkreślił PERN.

Spółka wyjaśniła, że w ramach realizowanych prac wykonane zostanie kompleksowe odnowienie powłok antykorozyjnych zbiorników, w tym np. płaszczy i dachów, naprawiona zostanie zużyta lub uszkodzona infrastruktura tych obiektów, a także wymieniony zostanie osprzęt elektroniczny oraz układy technologiczne.

“Na dziś zakończyły się już remonty 16 zbiorników w bazach PERN” – zaznaczyła spółka w czwartkowym komunikacie.

PERN to państwowy, podmiot dla bezpieczeństwa energetycznego Polski, odpowiadający za tłoczenie rurociągami ropy naftowej, w tym do rafinerii krajowych: PKN Orlen w Płocku i Grupy Lotos w Gdańsku, a także do dwóch rafinerii w Niemczech oraz za magazynowanie zarówno surowca, jak i paliw płynnych.

W maju PERN informował, że w tym roku na Program Megainwestycji, ujęty w strategii tej spółki do 2022 r., przeznaczy blisko 550 mln zł. PERN wyjaśniał wówczas, że Program Megainwestycji, oprócz budowy nowych zbiorników na ropę naftową i paliwa, obejmuje również budowę dodatkowej, rewersyjnej nitki ropociągu na trasie Płock-Gdańsk oraz budowę rurociągu produktowego z Boronowa do Trzebini.(PAP)