Paulo Sousa nie jest już trenerem reprezentacji Polski. Zapłaci odszkodowanie PZPN

Paulo Sousa nie jest już trenerem reprezentacji Polski. Portugalczyk za porozumieniem stron rozwiązał kontrakt z PZPN. Tuż po jego rozwiązaniu – podpisał nową umowę z brazylijskim Flamengo. Sousa ma też zapłacić polskiemu związkowi piłki nożnej odszkodowanie za wcześniejsze zakończenie kontraktu. Według medialnych spekulacji ma wynieść około 300 tysięcy euro.

– Ludzie trenera Sousy zobowiązali się w porozumieniu do wypłacenia odszkodowania na rzecz PZPN, jest to informacja tajna, szczegóły tego porozumienia są objęte tajemnicą – podkreśliła Aleksandra Rosiak, dyrektor Departamentu Komunikacji i Mediów Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Sousa poprowadził drużynę narodową w 15 spotkaniach, a jego bilans to sześć zwycięstw (po dwa z San Marino, Andorą i Albanią), pięć remisów (w tym z Hiszpanią, Anglią i w debiucie z Węgrami) oraz cztery porażki. Bilans bramek: 37-20. Z Portugalczykiem za sterami Polacy zakwalifikowali się do marcowych baraży o mundial, ale też zawiedli podczas letniego Euro 2020, gdzie nie wyszli z grupy.