Owacje na stojąco dla drzemki pionowej! Kawiarnia w Tokio wprowadza rewolucyjne kapsuły do drzemki na stojąco

W tętniącej życiem metropolii znanej z niewzruszonego tempa i nowatorskich rozwiązań, najnowszy dodatek do tokijskiej sceny technologicznej zdobywa dużo uwagi. Prezentowane we wtorek w jednej z kawiarni w Tokio pionowe kapsuły, pozwalające klientom na drzemkę w pozycji stojącej, robią furorę. Kapsuły do spania są zaprojektowane z myślą o czterech punktach podparcia: głowy, pośladków, piszczeli oraz […]

W tętniącej życiem metropolii znanej z niewzruszonego tempa i nowatorskich rozwiązań, najnowszy dodatek do tokijskiej sceny technologicznej zdobywa dużo uwagi. Prezentowane we wtorek w jednej z kawiarni w Tokio pionowe kapsuły, pozwalające klientom na drzemkę w pozycji stojącej, robią furorę.

Kapsuły do spania są zaprojektowane z myślą o czterech punktach podparcia: głowy, pośladków, piszczeli oraz podeszew stóp. Gdy te punkty są odpowiednio zabezpieczone, użytkownik może swobodnie utrzymywać luźną, stojącą pozycję podczas drzemki. “Koncepcją Giraffe-nap jest ‘najlepszy odpoczynek jaki możesz mieć, stojąc'”, mówi Yoshihito Nohara, CEO Giraffenap. Dzięki przełącznikowi regulacji, oparcia dla ramion oraz wysokość podparcia dla pośladków mogą być dostosowywane, by osiągnąć najbardziej komfortową pozycję dla użytkowników.

“Wcześniej nigdy nie spałem w pionowym środowisku, stojąc w ten sposób, więc była to dla mnie zupełnie nowa doświadczenie”, przyznaje jeden z klientów. Nohara wspomina, że często otrzymują zapytania od pielęgniarek i lekarzy, a także od firm zajmujących się pracą biurową, szczególnie w sektorze finansowym, gdzie błędy nie są tolerowane. “Dowiedziono, że drzemka trwająca około 20 minut zapobiega wpadaniu w głęboki sen, a spanie prostopadle do grawitacji sprawia, że trudniej jest wpadnąć w głęboki sen. Wychodząc z tej kapsuły, jesteś w stanie szybciej wrócić do pracy i działać na wysokim poziomie”, dodaje.

Firma Koyoju Plywood Corporation z Hokkaido stoi za stworzeniem Giraffenap. Firma została rzekomo nazwana na cześć żyrafy, znanej z jej stylu krótkich drzemek w pozycji stojącej.