Oto zarobki Wilfredo Leona! Spektakularny transfer do Lublina

Wilfredo Leon, jeden z najlepszych siatkarzy na świecie, dołączył do Bogdanki LUK Lublin. Leon, który po sześciu latach opuścił Sir Susa Vim Perugia, miał poważne oferty z innych klubów PlusLigi i z Turcji, ale kluczowe były kwestie rodzinne. Jego rekordowy kontrakt w historii klubu został sfinansowany dzięki wsparciu kilku sponsorów, a o jego kulisach pisze Przegląd Sportowy Onet.

Nasza pierwsza wideorozmowa z Wilfredo trwała trzy godziny. Kwestie finansowe były istotne, ale z racji tego, że Wilfredo to bardzo rodzinny człowiek, zależało mu, aby mógł przyjechać do Lublina z całą rodziną. Wiemy, jak zorganizować wszystko dla naszych zawodników, bo chociażby brazylijski libero Thales Hoss jest tutaj z żoną i dwójką dzieci, i bardzo chwalą sobie pobyt w Lublinie. Jego dzieci chodzą tutaj do szkoły, wszystko działa bez zarzutu, a on oddaje nam to na boisku – opowiada prezes klubu Krzysztof Skubiszewski.
 
Transfer Wilfredo Leona, jednego z najlepszych siatkarzy na świecie, do szóstego klubu PlusLigi, był sporym zaskoczeniem. Jednym z wyzwań obok kwestii rodzinnych były kwestie finansowe, zwłaszcza że Leon we Włoszech zarabiał milion euro za sezon. Jak podaje Przegląd Sportowy Onet, jego zarobki w Lublinie będą nieco niższe, ale nadal rekordowe w PlusLidze: będą wynosiły 800-900 tys. euro. 
 
Bogdanka może sobie pozwolić na taki wydatek dzięki dodatkowym sponsorom. — Gdyby chodziło wyłącznie o czynnik finansowy, pewnie nie zobaczylibyśmy Wilfredo w polskiej lidze, bo miał dużo lepsze oferty z lig zagranicznych. Natomiast sam przyznał, że bardzo zależało mu na powrocie do Polski z przyczyn rodzinnych. Na pewno też chciał zagrać w najlepszej lidze w Europie i pokazać się przed polskimi kibicami – mówi wiceprezes Maciej Kraczek.