Policja z Lublina poszukuje oszustów, którzy metodą „na policjanta” ukradli złote monety warte ponad milion złotych

Lublin. Ponad milion złotych straciła 92-latka z Lublina oszukana metodą „na policjanta”. Kobieta przekazała oszustom kolekcjonerskie złote monety. Przestępcy przekonali 92-latkę, że funkcjonariusze są na tropie bandytów wyłudzających majątek od starszych osób. Ale żeby ich złapać, potrzeba pieniędzy lub drogocennych przedmiotów. Starsza kobieta uwierzyła oszustom. Natychmiast poszła do banku i wyciągnęła z bankowej skrytki swoje […]

Lublin. Ponad milion złotych straciła 92-latka z Lublina oszukana metodą „na policjanta”. Kobieta przekazała oszustom kolekcjonerskie złote monety. Przestępcy przekonali 92-latkę, że funkcjonariusze są na tropie bandytów wyłudzających majątek od starszych osób. Ale żeby ich złapać, potrzeba pieniędzy lub drogocennych przedmiotów. Starsza kobieta uwierzyła oszustom. Natychmiast poszła do banku i wyciągnęła z bankowej skrytki swoje oszczędności – złote monety.

– Z naszych ustaleń wynika, że kobieta była w posiadaniu znacznej kolekcji złotych monet z okresu XVIII i XIX wieku i początku XX wieku. Były to ruble i dolary amerykańskie, kilkaset sztuk takich monet. To wszystko kobieta wyciągnęła ze skrytki, zapakowała w reklamówkę i zaniosła tam, gdzie czekał na nią jeden z przestępców. Od razu po informacji od tej kobiety, po tym jak ona się zorientowała i zgłosiła do tej komendy, zaczęliśmy poszukiwać sprawców. Prowadzone są czynności operacyjne. Sprawdzane są monitoringi, ustalamy jakimi pojazdami mogły się poruszać, jak wyglądały. To wszystko jest przez nas ustalane – relacjonował kom. Kamil Gołębiowski z komendy miejskiej policji w Lublinie.