Ostatnie dni ciepła – będzie coraz chłodniej

Pogoda w najbliższych dniach będzie pochmurna i deszczowa. Miejscami może padać dość intensywnie. Z każdym dniem będzie coraz chłodniej – pod koniec tygodnia na termometrach zobaczymy nie więcej niż 12-14 stopni Celsjusza.

 

W środę na południu będzie pochmurno, spodziewane są także opady deszczu do 10-30 litrów wody na metr kwadratowy. W pozostałej części kraju wystąpi duże zachmurzenie z większymi rozpogodzeniami na północnym zachodzie. Oprócz tego na północnym wschodzie kraju mogą lokalnie pojawiać się przelotne opady do 5 l/mkw.

Temperatura maksymalna sięgnie od 17 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 20 st. C w centrum kraju, do 21 st. C na południowym wschodzie. Powieje z kierunków zachodnich, na ogół słabo i umiarkowanie. Jedynie na wschodzie i północy porywy wiatru mogą być dość silne i osiągać do 40-60 kilometrów na godzinę.

Czwartek przyniesie duże zachmurzenie z większymi przejaśnieniami. Na południu spodziewane są opady deszczu do 20 l/mkw., a na północy do 5 l/mkw. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 17 st. C na Pomorzu i Mazurach do 20 st. C w centrum i na wschodzie kraju. Zachodni wiatr będzie umiarkowany i dość silny, a w porywach osiągnie do 50-70 km/h. Tylko na południu powieje słabo.

W piątek będzie pochmurno, ale pojawią się przejaśnienia. Na zachodzie i północy okresami pojawią się opady deszczu do 5 l/mkw. Na Pomorzu może padać intensywniej – do 10 l/mkw. Termometry pokażą maksymalnie od 15 st. C na Suwalszczyźnie, przez 16 st. C w centrum kraju, do 18 st. C na Podkarpaciu. Powieje zachodni wiatr, będzie umiarkowany i dość silny, a w porywach osiągnie do 40-60 km/h.