Odkrywanie Bergsona

Filharmonię  Poznańską, z której orkiestrą wielokrotnie koncertował.  Filharmonia rękopis zakupiła i postanowiła ów koncert fortepianowy nagrać na płytę wzbogacając wydawnictwo o inne utwory Michała Bergsona.  I tak album „Michał Bergson. Concerto  symphonique pour piano avec orchestre  op. 62 / Music from the opera Luisa di Monfort”, który ukazał się nakładem wydawnictwa DUX,  stał  się kolejną […]

Filharmonię  Poznańską, z której orkiestrą wielokrotnie koncertował.  Filharmonia rękopis zakupiła i postanowiła ów koncert fortepianowy nagrać na płytę wzbogacając wydawnictwo o inne utwory Michała Bergsona. 

I tak album „Michał Bergson. Concerto  symphonique pour piano avec orchestre  op. 62 / Music from the opera Luisa di Monfort”, który ukazał się nakładem wydawnictwa DUX,  stał  się kolejną światową premierą fonograficzną  w dyskografii Filharmonii Poznańskiej.

W albumie – obok tytułowego Concerto symphonique znalazły się też mazurki (nr 1 i 4 z op.1, Polonia! Mazurka pour piano), Grand polonaise héroïque oraz fragmenty z  –  będącej dziełem życia 

kompozytora –  czteroaktowej opery Luisa di Monfort  (wstęp do opery, scena i aria na klarnet solo i orkiestrę Il Ritorno na sopran i orkiestrę).  

Nagrania w wykonaniu Jonathana Plowrighta  (fortepian),  Jakuba Drygasa (klarnet), Aleksandry Kubas-Kruk (sopran) oraz Orkiestry Filharmonii Poznańskiej pod dyrekcją Łukasza Borowicza dokonano w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, sali koncertowej Filharmonii Poznańskiej.

Album „Michał Bergson. Concerto  symphonique pour piano avec orchestre  op. 62 / Music from the opera Luisa di Monfort”, można kupić w Filharmonii Poznańskiej (pisząc na adres:  tjarosik@filharmoniapoznanska.pl) oraz w dobrych sklepach muzycznych.