Od Oscara do długów: historia finansowych tarapatów Nicolasa Cage’a

Aktor Nicolas Cage, zdobywca Oscara za rolę w dramacie “Leaving Las Vegas”, zaczął występować w coraz gorzej ocenianych produkcjach ze względu na długi, które zaciągnął na nieprzemyślanych inwestycjach, w tym luksusowe nieruchomości, ekskluzywne samochody i nietypowe zachcianki.

W mediach pojawiły się doniesienia, że Cage wydał aż 150 milionów dolarów na luksusowe nieruchomości, ekskluzywne samochody i dość nietypowe zachcianki, takie jak czaszka prehistorycznego dinozaura-drapieżnika warta prawie 300 000 dolarów, czy pokaźna kolekcja tsants – skurczonych ludzkich głów Indian Jivaro .

Cage ujawnił, że musiał spłacić ponad 6 milionów dolarów długów, które się na niego skumulowały. W pewnym momencie musiał zrezygnować z ambitnych ról, aby uniknąć bankructwa. Jednak w ciągu ostatnich dwóch lat aktor powrócił na ekrany w wielkim stylu, grając w uznanym przez krytyków dramacie “Świnia” i w świetnie przyjętej komedii “The Unbearable Weight of Massive Talent”. Obecnie można go zobaczyć w komedii-horrorze “Renfield”. Mimo swoich finansowych problemów, Cage podkreślił, że praca zawsze była dla niego ważna, a nawet jeśli film okazał się kiepski, zawsze dawał z siebie wszystko.